Naleśnikowe wariacje

O tym, że naleśnik nie jedno ma imię mogliśmy się przekonać podczas Dnia Naleśnika tzw. Pancake Day 25 lutego. Z tej okazji zaprosiłyśmy wszystkich uczniów szkoły z podziałem na dwie grupy wiekowe klasy 1-3 i klasy 4-8 do udziału w konkursie „Razem świętujmy dzień naleśnika”.

Zadaniem uczestników było przygotowanie naleśnika, jego fantazyjne udekorowanie oraz estetyczne podanie. Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do rozwijania zainteresowań kulinariami, jako jednej z form spędzania czasu wolnego z najbliższymi. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wpłynęło do nas dużo smakowitych naleśników, dlatego wybór nie był łatwy. Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Klasy 1-3:

• I miejsce Michał, klasa 3a