Aktualności

Telefon zaufania

Samorząd Województwa Łódzkiego za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób szczególnie w okresie pandemii SARS-COV-2 i związanymi z nią obostrzeniami sanitarnymi.

Telefon 726- 611- 611 i czat prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger- „pogadajmytutaj” obsługiwane są przez 7 specjalistów- pedagogów, psychologów, internistów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z Regionalnego Interwencyjnego telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, i innych substancji psychotropowych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

Infolinia jest dostępna 7 dni w tygodniu ( 15:00-18:00), czat w godzinach 18:00-21:00, oraz istnieje możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości Snapchat i Messenger.

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.