Aktualności

Tydzień Noblowski

Ogłoszenie laureatów Nagrody Nobla to wielkie święto nauki. Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego w tym roku po raz kolejny organizuje Tydzień Noblowski, który potrwa od 4 do 11 października. W trakcie wydarzenia odbędą się dyskusje poświęcone tegorocznym laureatom.

Jednak Tydzień Noblowski to nie tylko dyskusje. Do udziału w naszym wydarzeniu chcielibyśmy zaprosić także szkoły. Z myślą o uczniach, a taże ich nauczycielach, bez których wysiłku nauka nie miałaby sensu, Centrum Współpracy i Dialogu UW udostępnia materiały oraz scenariusze lekcji dotyczące tegorocznych zwycięzców oraz wyróżnionych osiągnięć.

Jeżeli Państwa szkoła jest zainteresowana pobraniem materiałów gotowych do przeprowadzenia lekcji, które są wolne od praw autorskich i można je wykorzystać na potrzeby edukacyjne Państwa uczniów, serdecznie prosimy o odpowiedź na tego maila.

Gotowe prezentacje z informacjami na temat aktualnego laureata będą zamieszczane do godz. 9:00 dnia następnego na stronie: www.cwid.uw.edu.pl. Istnieje także możliwość otrzymania kompletu informacji po 12 października br. ze wszystkimi zebranymi tematami.

Pod tymi linkami znajdują się rankingi faworytów noblowskich i przewidywania na ten rok.
https://www.chemistryviews.org/details/news/11317832/Whos_Next_Nobel_Prize_in_Chemistry_2021__Voting_Results_September_10.html
https://www.insidescience.org/news/nine-nobel-prize-predictions-2021

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.