Aktualności

Poznaj Polskę w SP 91

W listopadzie klasy: 4b, 5a, 5b oraz 7d i 7b uczestniczyły w trzydniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie, w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia wycieczki zwiedzaliśmy zamek w Chęcinach, byliśmy w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz podziwialiśmy wiekowy dąb Bartek w Zagnańsku.

Następnego dnia mieliśmy pieszą wycieczkę na Święty Krzyż, podziwialiśmy świętokrzyskie gołoborza – widok z platformy widokowej; oraz zwiedzaliśmy Muzeum Misyjne. Po obiedzie byliśmy w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku, gdzie odbyła się również lekcja muzealna pt: „I odjechała mała dziewczynka”.

W ostatnim dniu zwiedzaliśmy Krzemionki Opatowskie – rezerwat archeologiczny chroniący zespół neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego (podziemna trasa turystyczna) oraz Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Opiekunowie: Katarzyna Kilańczyk, Monika Kotowska, Beata Borowska

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.