Aktualności

Upominki dla leśnej rodzinki

3 grudnia zakończyliśmy zbiórkę karmy i środków opatrunkowych, którą prowadziliśmy w naszej szkole w ramach akcji „Upominki dla leśnej rodzinki” na rzecz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, mieszczącego się przy ul. Wycieczkowej 103 w Łodzi. Jeszcze tego samego dnia wieczorem zebrane produkty zostały dostarczone do lecznicy.

Tam właśnie chore, ranne czy młodociane zwierzęta, które często cierpią z winy człowieka, mają zapewnioną całodobową opiekę. Fachowa pomoc i troska, cierpliwie prowadzona rehabilitacja, dają im szansę na powrót do naturalnego środowiska. W ciągu roku ośrodek przyjmuje ok. 1200 zwierząt. Niestety, ilość interwencji wzrasta z roku na rok.

Mimo wielu przeszkód związanych z czasem pandemii, udało nam się zebrać ok. 210 kg karmy dla zwierząt (karma mokra i sucha dla psów i kotów, orzechy, ziarno i kule tłuszczowe dla ptaków, mleko kozie, biszkopty i herbatniki). Przekazaliśmy także ośrodkowi 18 koców, 190 ręczników i 2 reklamówki środków opatrunkowych.

W imieniu swoim i Pana Kamila Polańskiego – kierownika ośrodka, SERDECZNIE DZIĘKUJĘ wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy zechcieli się zaangażować w akcję i wspomóc placówkę w ich trudnej, niezwykle ważnej i wartościowej pracy!

Organizator i koordynator akcji: Iwona Filanowska

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.