Aktualności

Dzień promocji zdrowia

W dniu 2 grudnia 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Promocji Zdrowia. W tym dniu odbyły się prezentacje multimedialne poświęcone zachowaniu zdrowia psychicznego. Jak wiemy pandemia koronowirusa odcisnęła się wśród dzieci i młodzieży wzrostem zachorowań na depresję. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu postanowiliśmy zaprezentować naszym uczniom, przy zachowaniu reżimu sanitarnego prezentacje multimedialne poświęcone temu tematowi.

Klasy z pierwszego etapu edukacyjnego obejrzały prezentację pt.”Moje hobby daje mi radość”, przedstawione przez p. Barbarę Kobalczyk. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak posiadanie hobby może wpłynąć na nasze uczucia, dać nam radość, poczucie spełnienia, a także pozwoli konstruktywnie spędzać wolny czas. Uczniowie poznali postać Michaela Jordana, który dzięki swojemu hobby stał się koszykarzem wszechczasów. Hasło: „Wyjdź z domu i zacznij się ruszać!” zachęcało naszych uczniów do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i poszukania sobie wymarzonego hobby, które da nam radość. Uczennica klasy II a Lenka Stolarczyk, której wielką pasją jest taniec zatańczyła salsę. Na koniec uczniowie przy akompaniamencie muzycznym pani Joanny Dudzińskiej zaśpiewali piosenkę pt. „My zdrowe dzieciaki”.

Prezentację multimedialną dla II etapu edukacyjnego przedstawiła pani Urszula Sówka. Uczniowie z II etapu edukacyjnego mogli zrozumieć jak działają mechanizmy psycho – fizyczne w naszym organizmie. Uczniowie, ale również nauczyciele obecni na prezentacji dowiedzieli się, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz jak przeciwdziałać stresowi, który ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejsze, aby zrozumieć, iż zdrowie psychiczne i fizyczne tworzą całość i nic, co nas dotyczy nie jest mniej ważne. Słuchacze otrzymali jasny komunikat: ”Ty jesteś ważny!”. Dbanie o dobrostan psychiczny jest ważne na co dzień, gdyż ma on bezpośredni wpływ na zdrowie fizyczne.

 

Koordynatorzy: Barbara Kobalczyk, Urszula Sówka

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.