Aktualności

Podziękowania

Drodzy Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, Drodzy Rodzice, Przyjaciele szkoły.

Agresja Rosji na Ukrainę wyzwoliła w nas wszystkich poczucie niesprawiedliwości, oburzenia i strachu, które wzrastają każdego dnia. Wielu z nas czuło bezsilność wobec skali nieszczęścia, jakie spotkało naród Ukrainy i zaczęło się zastanawiać, co może uczynić, by przeciwstawić się barbarzyństwu, śmierci i zniszczeniom. Wszyscy jednomyślnie potępiliśmy i potępiamy działania wojenne. Daliśmy temu wyraz w eksplozji… ludzkiej solidarności, dobroci i wsparcia. Każdy z nas znalazł w sobie siłę i sposób, by pomagać. Skala tej pomocy jest wzruszająca i wciąż rośnie w rozmaitych odmianach – życzliwości, pomocy rzeczowej, rady, wsparcia eksperckiego, konkretnych działaniach czy prostych słowach otuchy.

W każdej chwili możemy liczyć na Waszą pomoc i zaangażowanie. SP 91 dzięki Wam pokazała swoje najwspanialsze oblicze. Pokazała się jako instytucja i wspólnota, której rola i możliwości wykraczają daleko poza główne misje. Okazało się, że mamy w sobie moc, by obrócić bezsilność w szlachetną pomoc w potrzebie.

Kieruję do Was wszystkich wyrazy wdzięczności, podziękowania i dumy z nas, jako Szkoły i społeczności, która dowodzi, że wartości, które są nam bliskie, realizujemy z powodzeniem w praktyce. I choć w obecnej sytuacji zwykłe „dziękuję” wydaje się zbyt skromne, miejmy świadomość, że wzmacnia je ciepła myśl każdej z osób, do których nasza pomoc dotrze. Nie ustawajmy w jej niesieniu.

Krzysztof Gąsiorek
Dyrektor SP 91

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.