Aktualności

Dziękujemy

Szanowni Państwo,

 

Samorząd Uczniowski i Zespół ds. Wolontariatu pragnie wyrazić ogromną wdzięczność za tak liczne dary dla osób potrzebujących z Ukrainy. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Państwa hojności i zaangażowania w akcję „Pomoc Ukrainie”. Jest to dowód, że my Polacy nie jesteśmy obojętni na krzywdę ludzką i potrafimy okazać serce drugiemu człowiekowi.

Pierwszą partię zebranych darów przekazaliśmy do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Skorupki 21 w Łodzi. Stamtąd rzeczy zostaną przetransportowane do miast partnerskich na Ukrainie. Część artykułów dostarczyliśmy dla maluszków i ich mam z Ukrainy, przebywających w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spadkowej w Łodzi.

Do naszej szkoły przybywa coraz więcej dzieci z sąsiedniego kraju, dlatego tym bardziej dziękujemy za wszystkie materiały piśmiennicze. Każdy taki gest wywołuje uśmiech na twarzach nowych uczniów.

Bardzo gorąco zapraszamy do dalszej akcji wsparcia dla Ukrainy. Materiały, które teraz będą gromadzone zostaną przewiezione do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas na ul. Wólczańską 108.

Najbardziej potrzebne są produkty spożywcze z długim terminem przydatności, np. konserwy rybne i mięsne, gotowe hermetycznie zamknięte, gotowe potrawy (instant), ryż, mąka, cukier, olej, herbata, batony energetyczne, żywność dla małych dzieci. Dodatkowo niezbędne będą leki, środki higieniczne oraz materiały piśmiennicze.

Miejscem, w którym gromadzimy wszystkie produkty jest harcówka. W związku z tym prosimy o pozostawienie darów w szatni u Panów z administracji szkolnej.

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat…”

Dziękujemy – opiekunowie akcji: Iwona Filanowska, Julita Mierzyńska, Monika Kotowska, Kamila Szczepańska – Pytel

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.