Aktualności

Informator

Niepokój w czasie niepokoju czyli jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie?

Działania wojenne w Ukrainie i docierające informacje o sytuacji w Europie i na świecie wywołują w nas lęk i wiele negatywnych emocji. Emocje, z którymi staramy się sobie radzić, doprowadzają nierzadko do sytuacji, w których trudno odnaleźć się zarówno nam samym jak i naszym najbliższym. Emocji tych nie da się tak po prostu przemilczeć, trzeba je nazwać i zaakceptować. Wielu z nas, rodziców zastanawia się, czy i w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o wojnie. Rozmowa jest potrzebna, ale zarówno do niej, jaki i pojawiających się ze strony dziecka pytań należy się właściwie przygotować. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu dziecka, które przekazują ważne informacje a co najważniejsze korygują ich wiarygodność. Rozmowa powinna być szczera, ale komunikaty należy dostosować do potrzeb dziecka. Pomocne mogą okazać się materiały, linki do artykułów i miejsc w sieci, które załączam.

 

Krzysztof Gąsiorek
Dyrektor SP 91

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.