Aktualności

XX Konkurs wiedzy o ptakach

pod hasłem „Hej dzieciaki! Hej młodziaki! Jakie to ptaki?”

11.05.2022 troje uczniów reprezentowało naszą placówkę w jubileuszowym XX Konkursie Wiedzy o Ptakach, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi wraz z Klubem Obserwatorów Ptaków i Grupą Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Byli to: Grzelak Natalia kl. 8b, Tomczyk Maja kl. 7d i Błaszczykiewicz Jan kl. 7d.

Do szkoły organizatora udali się z nami także: Kalkowski Michał kl. 4a, Dąbrowska Weronika kl. 5a, Bahramy Alan kl. 6a oraz Rzeźnicki Joel kl. 7d, którzy projektowali logo w/w konkursu.

Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany pod hasłem „Hej Dzieciaki! Hej Młodziaki! Jakie to ptaki?” jest bardzo trudny i wymaga specjalistycznej ornitologicznej wiedzy. Uczniowie rozwiązują w jego  ramach test wiedzowy, rozpoznają gatunki ptaków na zdjęciach i po głosach. To naprawdę tajemna wiedza, dla większości z nas niedostępna.

A jednak udało się !!! Natalia Grzelak zajęła w nim II miejsce!

Dodajmy, że jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim, bowiem byli także uczestnicy, którzy przyjechali z Warszawy.

Gratulujemy  Natalii wiedzy i wyniku!!!!

Dodatkową radość sprawiła nam informacja, że wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników, otrzymali wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Gratulujemy: Michałowi Kalkowskiemu, Weronice Dąbrowskiej, Alanowi Bahramy, Joelowi Rzeźnickiemu i po raz drugi Natalii Grzelak, która także w tym konkursie brała udział.

W tym miejscu chcielibyśmy także gorąco podziękować naszym mentorom i przewodnikom, którzy w ciągu roku szkolnego przekazywali nam ornitologiczną wiedzę w trakcie terenowych wycieczek, podczas których wspólnie obserwowaliśmy ptaki.

Wielkie podziękowania kierujemy na ręce profesora Tomasza Janiszewskiego
i p. Jarosława Krajewskiego, dyrektora SP nr 7 w Łodzi!

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.