Aktualności

Wycieczka do Bolanowa

Dziś 23 maja 2022 roku odbyła się wycieczka do Bolanowa, a tak naprawdę do Brzezi w Drużbicach.
Właścicielem tego urokliwego miejsca jest pan Zdzisław Stanisław Bolanowski. Zawodowo: artysta plastyk, absolwent łódzkiej ASP. Projektant wnętrz, ogrodów, mebli i kominków, rzeźbiarz i malarz, autor i właściciel pierwszego i pewnie jedynego w Polsce ekologicznego domu przykrytego ziemią – nowoczesnej ziemianki, z amfiteatrem na dachu. Prywatnie: wydawca, ilustrator i współautor, jednej książki; „Bajki na miesiąc nie tylko miodowy”, zaangażowany społecznie organizator spotkań dyskusyjnych, wydarzeń kulturalnych i imprez towarzyskich. W głębi serca wolny człowiek.

Pan Zdzisław wraz ze swoją żoną przyjęli nas serdecznie i gorąco jak członków rodziny.
Poczęstowali owocami, słodyczami a nawet własnoręcznie zrobioną przepyszną chaczapuri z prawdziwą mozzarellą. Pokazali nam całe gospodarstwo oraz otaczającą ich przyrodę. Pokazali jak otaczające zwierzęta dają o sobie znać w ich okolicy. Dzieci miały możliwość malowania pod okiem pana Zdzisława bądź poznania przepisu na to pyszne danie i zobaczenia w jaki sposób je przyrządzić. Pod koniec było ognisko z kiełbaskami zamówionymi specjalnie na ten dzień.

Przepiękne krajobrazy, niezwykle piękne zapachy i świeże powietrze sprawiały, że czas wszystkim upływał w niezwykle miły sposób. Integracja klas 7a, 7b i 7c była niezwykle udana.

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.