Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września w tym roku będzie wyglądał inaczej niż zwykle i wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego stajemy przed wielkimi wyzwaniami, dotyczącymi zabezpieczenia przed zakażeniem i skutkami koronawirusa.

Państwo troszczą się o siebie i najbliższych, w tym oczywiście własne pociechy, ja jako dyrektor szkoły o uczniów, nauczycieli, pracowników administracyjnych szkoły oraz własną rodzinę. Przed każdym z nas trudny czas naznaczony niepewnością i lękiem o zdrowie i przyszłość naszą i naszych najbliższych. Będzie nam łatwiej, gdy wspólnie podejmiemy odpowiedzialną walkę o bezpieczną edukację naszych dzieci.

W szkole wprowadzone zostały obostrzenia, zgodne z wszelkimi wytycznymi, o których informację załączam, nie będzie to jednak wystarczająca ochrona przed zakażeniem, jeżeli nie przygotujemy uczniów do funkcjonowania w niełatwej i niecodziennej dla nas w szkolnej rzeczywistości, pełnej zakazów, nakazów i obowiązków ograniczających zakażenie i zachorowanie. Zwracam się do Państwa z prośbą i zachęcam do przeprowadzenia z dziećmi rozmów, które przybliżą dziecku wyjątkowość nadchodzącego roku szkolnego, przygotują je do nowych zasad funkcjonowania w szkole, pozwolą oswoić się z zaistniałą sytuacją, zmniejszą lęk i stres.

Nadszedł moment, w którym zarówno pracownicy szkoły jak i rodzice powinni wykazać się szczególną odpowiedzialnością. Jest to bowiem, ważna lekcja dla naszych najmłodszych, która nauczy je odpowiedzialności za siebie i innych. Nawet najlepsze przepisy i restrykcje nie pomogą, jeżeli nie będzie pełnej mobilizacji nas wszystkich.

Wierzę, że zechcą Państwo wspierać kadrę szkoły w niełatwej walce o naszą wspólną, bezpieczną przyszłość.

Dyrektor SP 91
Krzysztof Gąsiorek

Wszyscy wchodzący na teren szkoły muszą być zaopatrzeni w maseczki.

Tags
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.