Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wolontariat

Kanapki dla potrzebujących

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas spotkali się wspólnie, by zrobić kanapki z przyniesionych ze sobą produktów dla najbardziej potrzebujących. Kanapki zostały przewiezione do lodówki społecznej i szybko zniknęły. Dobra robota! 

   

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023

Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023. Celem akcji było rozprowadzanie świec, które płonąc na wigilijnych stołach, symbolizują jedność i pamięć o tych dzieciach, które potrzebują naszej pomocy. Dodatkowo można było nabyć Kalendarz adwentowy BOSKI ADWENT – okienka z pyszną czekoladą na każdy grudniowy dzień aż do Bożego Narodzenia, specjalne zadania dla dzieci na Adwent, QR kody do filmów pomagających przeżyć czas Adwentu. Dzięki funduszom zebranym z dystrybucji świec i kalendarzy w ubiegłych latach organizowano m.in.: dożywianie dla dzieci, paczki świąteczne oraz wypoczynek dla dzieci i młodzieży.
Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

Czekoladowe Mikołaje

W dniach od 13 do 17 grudnia Szkolne Koło Caritas rozprowadzało przepyszne Czekoladowe Mikołaje z wizerunkiem Świętego Mikołaja biskupa z Miry. Zebrany fundusz będzie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły. 

29 KWESTA NA STARYM CMENTARZU

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wzięli udział w 29 Kweście na rzecz ratowania najcenniejszych zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii, zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem. W dniu 28.10.2023 r. uczennice kl. 5a: Inga Glapska, Hanna Kamerdyn i Maja Czerwińska zbierały do puszki pieniądze na terenie Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej. Na zakończenie otrzymały podziękowanie i zaświadczenia potwierdzające udział w wolontariacie.

Porządkowanie grobu

Każdego roku przed 1 listopada porządkujemy nagrobek Roberta Wergau – założyciela Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku 27 października uczniowie kl. 6b uporządkowali nagrobek oraz teren wokół grobu i uprzątnęli opadłe liście. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w akcję.

Podsumowanie akcji "Podaruj znicz"

W październiku 2023 r. wśród uczniów klas 1 – 8 została przeprowadzona charytatywna akcja „Podaruj znicz”. Zebrane znicze zostały zapalone na początku listopada, przez uczniów naszej szkoły, na opuszczonych grobach na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Pomoc Ubogim

Szanowni Państwo,

19.11.2023 roku odbędzie się VII Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Szkolne Koło Caritas wraz z zespołem do spraw wolontariatu organizuje akcje: "Ogrzej miłością" oraz "Pleć i módl się!". Pierwsza z nich polega na zbiórce rzeczy dla ubogich, takich jak: koce, szaliki, rękawiczki, czapki, skarpetki, swetry, spodnie, bielizna. Wszystkie rzeczy prócz bielizny i skarpet mogą być używane, jednakże muszą być one świeże i w dobrym stanie, tak, aby osoby, które będą je nosić, czuły się komfortowo. Dary proszę przynosić na zaplecze do sali 209 do Pani Iwony Filanowskiej. Każda pomoc jest nieoceniona, tym bardziej, że chłód na dworze jest już odczuwalny. Druga akcja polega na wykonaniu różańców metodą plecenia lub przy wykorzystaniu koralików. W akcji "Pleć i módl się" chodzi również o modlitwę za te osoby, które czują się bezradne wobec swojego życia. Z pewnych źródeł wiadomo nam, że osoby, które otrzymały różaniec w ubiegłych latach nadal na nich się modlą i są wdzięczne za ten gest dobroci. Różańce przynosimy do Pani Julity Mierzyńskiej. Akcje będą trwać do 10.11.2023 roku. Zgromadzone rzeczy zostaną przewiezione do Punktu Pomocy Charytatywnej Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Wólczańskiej 108 i rozdane ubogim 19.11.

 

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego" Papież Franciszek

 

Z wyrazami szacunku

Julita Mierzyńska - opiekun Szkolnego Koła Caritas

Zespół ds. wolontariatu:

Iwona Filanowska

Julita Mierzyńska

Jolanta Galion


 

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC!

Drodzy Państwo!

Jak wiecie Szkolne Koło Caritas wraz z zespołem do spraw wolontariatu organizuje zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii...

Jesteście Państwo niezwykle hojni !!!

Do tej pory udało nam się zorganizować dwa transporty z darami do Magazynu Pomocy Rzeczowej i Żywnościowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W pierwszym transporcie przewieziono 9 dużych worków, drugi, widnieje na załączonym zdjęciu pod postem, a to jeszcze nie koniec! Zbiórka trwa do 31.03, dlatego za każde kolejne dary z góry serdecznie dziękujemy!

Pamiętajmy, dobro zawsze wraca!!!

Z wyrazami szacunku

Opiekun SKC oraz

Zespół ds. wolontariatu:

Julita Mierzyńska

Iwona Filanowska

Jolanta Galion


 

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas znowu w akcji !!!

17.03 odbyła się XXII zbiórka żywnościowa Wielkanocnego Dzieła Caritas „Tak, pomagam”.

Nasi wolontariusze byli zgromadzeni na terenie sklepu LIDL przy ulicy Zana 3/11. Udało się zebrać około 30 kg żywności. SKC, 70% zebranych darów przekazało najbardziej potrzebującym z Parafii Najświętszego Zbawiciela w Łodzi na ręce księdza Rafała Dąbrowskiego. Natomiast 30% zostało przeznaczone na potrzeby podopiecznych Caritas Archidiecezji Łódzkiej i przewiezione do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas, przy ulicy Wólczańskiej 108.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy – TO WY TWORZYCIE PRZYSZŁOŚĆ!!!

Z wyrazami szacunku

Opiekun Szkolnego Koła Caritas oraz

Zespół ds. wolontariatu

Julita Mierzyńska

Iwona Filanowska

Jolanta Galion


 

Zbiórka charytatywna na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

DRODZY PAŃSTWO!

Silne trzęsienie ziemi w północnej Syrii i południowej Turcji, po którym nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, zabrały dom tysiącom osób. W związku z tym traumatycznym wydarzeniem, Szkolne Koło 'Caritas' wraz ze zespołem do spraw wolontariatu włącza się do zbiórki rzeczy dla osób, które ucierpiały w wyniku tego kataklizmu. W ramach możliwości, prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Potrzebne są: ubrania (dla dorosłych i dla dzieci), koce, buty, środki higieniczne, długoterminowe jedzenie, zabawki, itd. (praktycznie wszystko ...).

Prosimy o przynoszenie darów do Pani Iwony Filanowskiej (zaplecze sali 209, II piętro).

Rzeczy będziemy zbierać od 06.03.2023 r. do 31.03.2023 r..

Zostaną one przewiezione do Punktu Pomocy Charytatywnej 'Caritas' przy ulicy Wólczańskiej 108 i stamtąd bezpośrednio przekazane do osób potrzebujących.

Niech zbiórce przyświeca myśl św. Jana Pawła II:

"Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością."

Z wyrazami szacunku - opiekunowie SKC i zespołu ds. wolontariatu:

Julita Mierzyńska

Iwona Filanowska

 


 

Upominki dla leśnej rodzinki

Moi Drodzy!

10 października rusza w naszej szkole akcja „Upominki dla leśnej rodzinki”, w ramach której zbieramy karmę, koce i środki opatrunkowe dla dzikich ptaków i ssaków leczonych w łódzkim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Akcję tą przeprowadzamy już od kilku lat, na początku jako jedna z wielu placówek, obecnie jako jedyna… Podkreślam fakt, że jesteśmy jedyną szkołą wspierającą w/w lecznicę, a takie wsparcie jest jej bardzo potrzebne. Dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc w zbiórce darów dla chorych zwierząt. Do Wychowawców uśmiecham się o rozmowę na ten temat z klasą i jej zmotywowanie. Co prawda, napisałam wiadomości z informacją o akcji do wszystkich rodziców, ale słowo Wychowawcy ma moc! Głęboko w to wierzę! Przypominam, że zgodnie z ustaleniami z ostatniej rady, najbardziej zaangażowani uczniowie zostaną nagrodzeni udziałem w wycieczce do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie klas 8, którzy uczestniczyli w akcji także w latach ubiegłych, otrzymają zaświadczenia o wolontariacie.

Zbieramy:

·        karmę suchą i mokrą dla kotów i psów,

·        różnorodną karmę dla ptaków (ziarno, kule tłuszczowe, łuskany słonecznik, orzeszki ziemne bez żadnych dodatków – łuskane),

·        kozie mleko,

·        biszkopty/herbatniki (bez nadzienia i czekolady),

·        orzechy włoskie i laskowe (w skorupkach),

·        koce,

·        ręczniki,

·        podkłady higieniczne,

·        środki opatrunkowe;

W ramach tego przedsięwzięcia NIE ZBIERAMY żołędzi i kasztanów oraz kołder i poduszek!

Akcja trwa od 10.10.2022 do 18.11.2022.

Przypomnijcie dzieciom, że PODPISANE dary (imię i nazwisko dziecka oraz klasa) należy zostawiać w szatni (przy drzwiach pomieszczenia z numerem 2). Pracownicy szatni pomogą je od dzieci odbierać.

Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc w rozreklamowaniu i przeprowadzeniu zbiórki !!! Liczę na Was!!!

Serdecznie pozdrawiam

Iwona Filanowska

 


 

Ogrzej miłością

Drodzy Państwo,

13.11.2022 roku odbędzie się VI Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Szkolne Koło Caritas wraz z zespołem do spraw wolontariatu organizuje akcje: "Ogrzej miłością", "Pleć i módl się!". Pierwsza z nich polega na zbiórce rzeczy dla ubogich, takich jak: koce, szaliki, rękawiczki, czapki, skarpetki. Rzeczy proszę przynosić na zaplecze do sali 209 do Pani Iwony Filanowskiej. Każda pomoc jest nieoceniona. Druga akcja polega na wykonaniu różańców metodą plecenia lub przy wykorzystaniu koralików. Różańce przynosimy do Pani Julity Mierzyńskiej. Akcje będą trwać do 9.11.2022 roku. Zgromadzone rzeczy zostaną przewiezione do Biura Wolontariatu Caritas Archidiecezji Łódzkiej, które 13.11 rozdzieli te prezenty wśród ubogich.

 

"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego" Papież Franciszek

 

Pozdrawiamy serdecznie

Opiekun SKC Julita Mierzyńska

Zespół ds. wolontariatu