Informacja Administratora

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

Zostały ostatnie dni zapisów na I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to jedyne tego typu wydarzenie podczas którego, uczestnicy będą mogli szkolić się razem z wysokiej klasy partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. Zmagania konkursowe będą odbywać się w sześciu kategoriach tematycznych, zwanych dywizjami:
1.    Programista

2.    Mechanik IT

3.    Robotyka

4.    Creative IT

5.    Druk 3D

6.    Cyberbezpieczeństwo

W tegorocznej edycji mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci z uczelni wyższych. Uczestnicy ze szkół podstawowych oraz średnich biorą udział w zespołach dwuosobowych z opiekunem, natomiast studenci jako uczestnicy indywidualni. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 30 września (do dnia półfinałów). Mistrzostwa IT odbywają się w 3 etapach:

·         Eliminacje – szkoły, uczelnie wyższe wyłaniają reprezentantów i rejestrują się

·         Półfinały – w formie testu online dnia 30.09.2022 r. na platformie mistrzostwait.com

·         Finały – w formie zadań praktycznych w dniach 7,8,9 października 2022 r. w Poznaniu

o    7 października 2022 r. – Szkoły Podstawowe, klasy 7-8

o    8 października 2022 r. – Szkoły Ponadpodstawowe

o    9 października 2022 r. – Uczelnie Wyższe

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw IT oraz bilety wstępu dla Finalistów i Opiekunów, na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw IT, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni PGA w danym dniu uczestnictwa.

Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw IT, będą losowane bilety wstępu na PGA.

Partnerzy wydarzenia przygotowali: bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli/opiekunów zespołów; nagrody dla uczestników, opiekunów oraz szkół i uczelni wyższych, z których będą się wywodzili zwycięzcy Finałów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę mistrzostwait.com, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym support@v8team.pl oraz numerami telefonów podanymi poniżej i na stronie internetowej Mistrzostw IT.

Kontakt:

Biuro Mistrzostw – +48 603 888 111, +48 608 321 300