Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Pasowanie klas pierwszych

My Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 91 imienia Leonida Teligi w Łodzi ŚLUBUJEMY być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urośniemy. Starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ŚLUBUJEMY!

13 października 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Anny Cechowskiej – Lepli i Pani Dagmary Szcześniak.

Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zadeklarowali chęć do nauki oraz ujawnili swoje prawdziwe talenty.

Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Gąsiorek stwierdził, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami oraz, że zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu zapewnił uczniów klas pierwszych, że w szkole zawsze mogą liczyć na Dyrekcje, nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców uczniów, którzy licznie zaszczycili szkołę swoja obecnością w tym dniu.

Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania  hymnu szkoły. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez Pana Dyrektora.
Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze oraz legitymacje szkolne. Po uroczystości odbyło się sympatyczne słodkie spotkanie uczniów i rodziców z wychowawcami w sali lekcyjnej.
Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.